ŁADOWANIE

Wpisz by wyszukać

Nowe źródło dostaw paraksylenu

Udostępnij

Jeden z wiodących koncernów rozpoczął import paraksylenu do Polski z nowego kierunku dostaw. Produkt będzie wykorzystany w instalacjach Spółki, podczas niedoborów produktu na rynku.

Dostawcą jest trader AP Argus Petroleum Ltd, produkt pochodzi z jednego z największych rosyjskich koncernów chemicznych i będzie dostarczany przez Argus transportem intermodalnym – tankowcami a w dalszej kolejności z portu Gdynia drogą kolejową już na miejsce przeznaczenia. Spółka przeszła procedurę akceptacji i po przedstawieniu oraz sprawdzeniu referencji od innych odbiorców została wpisana na listę oficjalnych dostawców.

Strony odmówiły komentarza natomiast udało nam się ustalić, że produkt już płynie a odbiorca będzie miał 30 dni na zapłatę za każdą partię. Spółka pozyskała środki na zapewnienie regularności dostaw z emisji obligacji prywatnych kupionych przez jeden z Londyńskich funduszy oraz funduszy własnych Grupy.

AP Argus Petroleum Ltd jest spółką znaną z dobrych relacji z kierownictwem rosyjskich koncernów, m. in. ze względu na wspólne szkolenia i regularny udział w spotkaniach branżowych w Londynie. W branży Argus jest uważany za strukturę stosunkowo niewielką ale wpływową a co najważniejsze za bardzo wiarygodnego partnera biznesowego i sprawnego logistyka, przykładem mogą być dostawy metanolu do Rumuńskiego portu Constanta gdzie logistycy Argusa operujący z biura w Larnace byli w stanie perfekcyjnie zgrać podstawienie wagonów kolejowych w środku nocy idealnie z momentem rozpoczęcia rozładunku statku pomimo miejscowego strajku robotników portowych.

AP Argus Petroleum Ltd posiada również przedstawicielstwo w Mińsku, znaczna część zespołu wywodzi się m. in. ze spółek zależnych grupy Mercuria, spółka oferuje również kolejowe dostawy oleju napędowego i ropy naftowej kupowanej w przeszłości m. in. w Mongolii i Kazachstanie.

Następny artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *