ŁADOWANIE

Wpisz by wyszukać

Lexnonstop – wystartowała platforma prawna, która wspiera przedsiębiorców i pracowników.

Bez kategorii Tak się robi biznes

Lexnonstop – wystartowała platforma prawna, która wspiera przedsiębiorców i pracowników.

Udostępnij
LEXNONSTOP - platforma usług prawnych

W obecnej sytuacji coraz więcej przedsiębiorców ma pytania: jak skorzystać z tarczy antykryzysowej, jak przeprowadzić restrukturyzację firmy, jak ogłosić upadłość, jak ściągnąć należności od kontrahentów i wiele innych. Pomocy i porady w decyzji jakie kroki należy podjąć poszukują u prawników. Tutaj jednak pojawia się problem, ponieważ większość kancelarii wysłała swoich pracowników do domu. Jak więc szybko, tanio i bezpiecznie skorzystać z porady prawnej? Można, za pomocą nowej platformy prawnej LEXNONSTOP. O tym piszę w tym artykule.

 

LEXNONSTOP

 

Co łączy najbardziej dynamiczne firmy świata?

Jedno słowo: platforma. Nowa ekonomia, Internet i wiek dostępu powodują zmiany w tym, w jaki sposób postrzegamy świat i korzystamy z wszelkich usług. Stajemy się coraz bardziej wymagający i wygodni. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą właśnie platformy, czyli serwisy internetowe łączące nas w prosty sposób z usługodawcami lub innymi ludźmi.

Najbardziej znane platformy to Uber- łączący klientów z kierowcami, Booking</u >- łączący klientów z hotelami, AirBnb – łączący klientów z właścicielami nieruchomości, czy znane wszystkim serwisy zakupowe takie jak Allegro, czy Alibaba. Nawet Google i Facebook są platformami. Ten trend rozwija się w większości branż. Nie ominął również branży prawnej.

LEXNONSTOP – platforma usług prawnych.

Wyobraź sobie sytuację, w której okazało się, że masz problem prawny. Co robisz?

Jeżeli masz znajomego prawnika, który akurat zajmuje się tym tematem, to najpewniej do niego zadzwonisz i skorzystasz z porady czy też zlecisz mu wykonanie jakiejś czynności prawnej. Co jednak, gdy Twój znajomy prawnik specjalizuje się w zupełnie innej dziedzinie prawa niż ta, która dotyczy Twojego problemu lub po prostu nie masz takiego znajomego? Pojawia się wyzwanie. Czasy, w których mieliśmy jednego prawnika „od wszystkiego” odeszły już do lamusa. Żyjemy w erze specjalizacji.

Badania pokazują, że klienci boją się korzystać z usług prawnych, ponieważ nie wiedzą ile zapłacą, a usługi prawne kojarzą jako drogie. Kolejnym problemem jest to, że obecnie w związku z trudną sytuacją część klientów nie ma pieniędzy na skorzystanie z usług prawnych.

 

LEXNONSTOP - platforma usług prawnych

 

Powyższe problemy rozwiązuje platforma łącząca klientów z prawnikami w całej Polsce – LEXNONSTOP

Klient korzystając z LEXNONSTOP ma do wyboru: porady dla klientów indywidualnych za 50 i 100 zł brutto oraz porady dla firm. Ponieważ cena porady jest z góry określona, klient wie, ile zapłaci. Wie też, że porada, jak na usługę prawną, nie jest droga. Tam, gdzie problem jest bardziej skomplikowany i wymaga podjęcia działań profesjonalnego pełnomocnika, np. w sprawie sądowej, adwokat lub radca prawny złoży klientowi ofertę, w której poinformuje go o cenie takiej usługi. Klient poczuje się bezpiecznie. Po pierwsze dlatego, że otrzyma propozycję kompleksowego rozwiązania swojego problemu. Po drugie będzie znał cenę takiej usługi i sam podejmie decyzję czy chce z niej skorzystać. To jeszcze nie wszystko. W przypadku trudnej sytuacji finansowej, gdy klient nie ma od razu pieniędzy na poprowadzenie sprawy, platforma zaproponuje mu rozbicie płatności na raty.

Co z odpowiedzialnością prawnika za poradę?

Z platformą współpracuje obecnie ponad 200 adwokatów i radców prawnych. Każdy adwokat i radca prawny gwarantuje jakość swojej porady własnym nazwiskiem i polisą ubezpieczeniową. Co więcej obowiązuje go tajemnica adwokacka. Dlatego klient może w swojej sprawie liczyć na dyskrecję. Udzielając porady prawnik podpisuje się pod nią swoim imieniem i nazwiskiem oraz nazwą kancelarii, którą reprezentuje. Dlatego żadna porada nie jest udzielana anonimowo.

Największym wyzwaniem platformy na samym początku było nawiązanie współpracy z prawnikami wszystkich specjalizacji z całej Polski. Było to ważne przede wszystkim z punktu widzenia klientów, którzy szukając rozwiązania skomplikowanych problemów, potrzebowali pomocy prawnika ze swojej okolicy. Prezes zarządu platformy – Daniel Kubach – deklaruje, że w ciągu trzech lat będzie współpracować z ponad 1000 prawnikami w całej Polsce.

To, co interesuje wszystkich klientów, to wygoda i funkcjonalność. Platformy są tworzone z myślą o doświadczeniach ich użytkowników. W LEXNONSTOP klient ma do dyspozycji ponad 200 prawników w swoim telefonie 24h/7 dni w tygodniu. Może uzyskać odpowiedź na każde pytanie prawne oraz zlecić rozwiązanie swojego problemu ekspertowi, zamiast szukać pomocy w Internecie lub dzwoniąc po znajomych. Dzięki aplikacji LEXNONSTOP zyskuje bezpieczeństwo i możliwość rozwiązania swoich problemów prawnych nie wstając z fotela.

 

LEXNONSTOP - platforma usług prawnych

 

Obecny kryzys spowodował, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługi prawne online. Jest to szybkie, tanie, ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie. Patrząc zarówno z perspektywy klienta jak i prawnika. Ponadto klient otrzymuje porady prawne już od 50 zł brutto. Co jest ceną znacznie niższą niż obowiązujące ceny rynkowe na podobne usługi.

Tagi
Poprzedni artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *