ŁADOWANIE

Wpisz by wyszukać

Konferencja FIRMA-IDEA. Jak wykorzystać zasoby niematerialne dla rozwoju Twojej firmy?

Udostępnij

Nawet 90% wartości największych przedsiębiorstw wynika z ich zasobów niematerialnych – twierdzą eksperci. Zbliża się okazja, by porozmawiać o ich roli w rozwoju biznesu. Już 24 września 2019 r. o godzinie 10.00 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4 w Warszawie odbędzie się konferencja FIRMA-IDEA: „Aktywa niematerialne: zidentyfikuj, zmierz, wyceń. O korzystaniu, które nie jest wykorzystywaniem”. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Open Eyes Economy On Tour oraz projektu „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”. Spotkanie będzie kontynuacją rozmów właśnie o zasobach niematerialnych w firmie.

Do aktywów niematerialnych należą m.in. patenty, licencje czy know-how, ale nie tylko. Ewa Sowińska, Partner ESO Audit, członek Rady Programowej OEES, mówi:

– Gdy staję przed pytaniem, co rozumiem przez aktywa niematerialne firmy, zawsze na pierwszym miejscu stawiam ludzi i ogromną wartość, którą niosą w swojej niezwykłej różnorodności. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy ta różnorodność zostanie odpowiednio „zagospodarowana”.

Jak jednak zmierzyć realną wartość zasobów ludzkich? Jak zidentyfikować i wycenić aktywa niematerialne, których nie da się w prosty sposób policzyć czy przeliczyć? I, co nie mniej ważne, jak takimi aktywami skutecznie zarządzać, by wspierać rozwój przedsiębiorstwa? Konferencja FIRMA-IDEA będzie dobrą przestrzenią do szukania odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące innowacyjnego budowania wartości organizacji.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ekspertów, którzy opowiedzą o innowacyjnym, zrównoważonym rozwoju firmy. Będą także mieli okazję dowiedzieć się jak budować relacje z pracownikami i klientem, wskazując odpowiednie praktyki i interesujące rozwiązania w obszarze zarządzania. Ciekawym elementem będzie także wykład o networkingu, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli poszerzyć swoje kontakty.

Wśród prelegentów znajdą się ekonomiści, prawnicy, przedsiębiorcy m.in. z Małopolski, praktycy biznesu oraz przedstawiciele nauki i organizacji pozarządowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in.:

  • dr Andrè Helin – prezes BDO, ekspert i uznany autorytet w dziedzinie rachunkowości i finansów;
  • Rafał Olesiński – partner zarządzający w prawno-podatkowej firmie doradczej Olesińscy & Wspólnicy,
  • dr Teresa Cebrowska – wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, biegły rewident; Agata Kowalska –radca prawny reprezentujący Kancelarię Chabasiewicz;
  • Agata Kowalska – ekspert z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie związany;
  • z ochroną praw własności intelektualnej i e-commerce;
  • Ewa Sowińska – biegły rewident, współpracująca z przedsiębiorcami w obszarze humanizowania biznesu;
  • dr Alek Tarkowski z Fundacji Centrum Cyfrowe, specjalizujący się w kwestiach związanych z prawem autorskim i własnością intelektualną w Internecie;
  • dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prawnik i ekonomista, zajmujący się aktywami niematerialnymi w przedsiębiorstwach;
  • prof. Olaf Żylicz reprezentujący SWPS, psycholog biznesu, trener, coach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Konferencja to część wydarzenia Open Eyes Economy Summit, które od 2016 roku odbywa się w Krakowie, gromadząc wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. W tym roku odbędzie się 19–20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Konferencja: „Aktywa niematerialne: zidentyfikuj, zmierz, wyceń. O korzystaniu, które nie jest wykorzystywaniem”

24.09.2019 r., godz. 10.00

Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych

ul. Książęca 4, Warszawa

Rejestracja w wydarzeniu: https://oees.pl/warszawa2409/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *